Марек елиминира Монтана след продължения за Купата

Отборът на Монтана отпадна от по-нататъшно участие в турнира за Купата на България. В 1/32 среща от надпреварата воденият от треньора Ферарио Спасов-Феро тим допусна загуба с 1:2, след продължения от третодивизионния Марек (Дупница). Гостите завършиха мача с 9 души, след като Мартин Сандов и Михаил Минков бяха изгонени с червени картони. Монтанските защитници Сандов и Буров бяха близо до откриване на резултата, но вратарят Пламен Младенов и в двата случая се отличи с решаващи намеси. Между двете ситуации домакините не успяха да намерят път към мрежата при едно продължително разбъркване в наказателното поле. След почивката гостите в 61-та мин. допуснаха да им вкарат гол. Докато Владимир Айтов получаваше лекарска помощ край тъчлинията от Марек използваха численото си превъзходство и Николай Ганчев от близо не остави никакъв шанс на 20-годишния вратар Петър Д. Петров. Монтана упражни натиск и в 77-та мин. влезлият като резерва Владислав Цеков-Каската изравни с премерен удар от десетина метра. Малко след това Сандов пое преждевременно към съблекалнята след като бе декориран с втори жълт и червен картон. Останали с 10 души на терена монтанци отпаднаха физически и рухнаха в 114-та мин. Тогава Иван Калайджийски използва грешка в отбраната на съперника си и изпрати топката за втори път в мрежата. Три минути по-късно главният съдия Венцислав Митрев вдигна втори жълт и червен картон и на Михаил Минков. Марек (Дупница) - Монтана 2:1, след прод. Марек: Пламен Младенов, Стивън Ангелов, Боян Стойнев, Александър Башлиев, Иван Калайджийски, Александър Близнаков-кап., Димитър Илиев, Милен Иванов, Веселин Любомиров, Николай Ганчев, Георги Божилов. Треньор: Танчо Калпаков. Монтана: Петър Д. Петров, Мартин Сандов, Михаил Минков, Димитър Буров, Петко Ганев, Йордан Йорданов-кап., Борислав Дамянов (74-Румен Георгиев), Димитър Пройчев (46-Анджи Бентабал, 112-Стефан Каменов), Мехди Уамри (83-Иван Михов), Владимир Айтов, Тони Иванов (62-Владислав Цеков). Треньор: Ферарио Спасов.