Кристиян Малинов и Льовен приключиха с купата на Белгия

Отборите на Льовен и Серкъл (Брюж) си спретраха страхотно шоу в сблъсъка помежду си от 1/16-финала за Купата на Белгия. Гостите се наложиха с 3:2 и ще играят в следващата фаза. За домакините титуляр бе българският национал Кристиан Малинов, който бе заменен в началото на второто полувреме. За гостите пък Димитър Велковски не бе в групата, тъй като още лекува контузия.

Шоуто започна още в началото, когато двата тима си размениха два бързи гола. Хотич откри от дузпа за Серкъл Брюж във 2-ата минута, а в 3-ата Мертенс изравни.След това гостите вкараха нови две попадения, дело на Марселин в 39-ата и Таравел от дузпа в 72-ата минута, но след това останаха в намален състав, след като Марселин получи червен картон.

Играчите на Льовен обаче не успяха да се възползват от ситуацията и успяха да намалят чак в добавеното време чрез Хуберт, за да оформят крайното 2:3.

В друг мач от този етап на турнира Шарльороа елиминира Вестерло с минимална победа с 1:0. Българинът Иван Горанов обаче не взе участие в срещата.