Вихрен и Пирин-2 поделиха точките,зловещ инцидент помрачи мача

Отборите на Вихрен (Сандански) и Пирин (Благоевград) ІІ не излъчиха победител в срещата от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига.

На градския стадион в Сандански двата тима завършиха 2:2, а домакините, които поведоха в 35-ата минута с гол на Янислав Тусонджиев, стигнаха до точката след точно изпълнена дузпа на Александър Якимов в 88-ата минута. Бившият играч на Локомотив (Пловдив) пропусна от бялата точка в 30-тата минута, когато вратарят Александър Марковски отрази изстрела му, за моментното 2:0. Нарушението пък беше извършено срещу най-добрия от "зелените" Веселин Минев, който отново игра в позицията на плеймейкър.
Кирил Домозетски изравни в 39-ата минута след груба грешка в защитата на Вихрен с гол на празна врата и асистенция на Мариян Вангелов, а в 78-ата минута резервата Асен Либяховски с глава след центриране от корнер донесе пълен обрат за втория тим на Пирин. За игра с ръка обаче бе отсъдена дузпа за домакините, като този път Якимов бе точен.

Двубоят бе белязан с един изключително неприятен инцидент, който за радост не бе фатален. В осмата минута на мача при един въздушен сблъсък Петър Добринков от домакините получи епилептичен припадък и изпадна в безсъзнание, при което трябваше да му се окаже спешна медицинска помощ. Двубоят бе прекратен за 30 минути, но хубавото е, че Добринков се съвзе в болницата по-късно. Младият футболист е с комоцио.

Петото равенство през този сезон остави Вихрен на 14-о място с 26 точки. Равенството е шесто за дубъла на “орлетата”, които имат едва една победа до този момент през сезона, като останаха предпоследни с девет точки.