Победната серия на Пирин свърши,Левски с класика в Благоевград

Пирин Благоевград загуби с 0:3 от Левски в един от най-интересните двубои от 25-ия кръг на родната ни  Първа лига. Уелтън откри резултата за "сините" в четвъртата минута, а Илиян Стефанов вкара втория гол в 45-ата минута. В 73-ата минута Уелтън вкара трети гол за столичани в срещата

Уелтън финтира Светослав Дяков пред полето на Пирин и шутира, но Бодуров с крак блокира топката и я прати в ъглов удар. След изпълнението на ъгловия удар пък Илиян Стефанов бе оставен непокрит и стреля отблизо с глава, но Янко Георгиев спаси. В ответната атака Левски откри резултата. Те разиграха топката по двата фланга и тя отиде към Уелтън. който отправи топовен изстрел с левия крак по диагонала и с помощта на горната греда топката влетя зрелищно във вратата на Пирин за 1:0.

В 11-ата "сините" изпуснаха чудесен шанс да удвоят своя актив.  Левски разигра страхотно топката отляво чрез Миланов и Илиян Стефанов. Миланов достави за Уелтън, който върна назад за Стефанов, но ударът на халфа бе доста неточен от изгодна позиция.

Левски продължи да контролира значително повече топката в Благоевград, докато "орлетата" трудно съумяваха да осъществяват нападения към столичната врата. В 23-ата Карачанков обстрелва вратата на Левски от свободен удар, но топката рикошира в стената на "сините", след което Михайлов я улови. В 32-ата Илиян Стефанов отправи много силен удар от дистанция с левия крак, но Янко Георгиев изби в корнер.

Осем преди края на първата част Хосе Кордоба изпробва точността си с плътен удар от далечно разстояние, но топката отлетя аут. В 41-ата Георги Миланов получи пас с пета от Илиян Стефанов и шутира силно с левия крак по диагонала, но топката профуча край левия страничен стълб на вратата на Пирин.

Столичани удвоиха своя актив в края на първата част, след като отбраната на Пирин действа безобразно, а Христофор Хубчев опита да изчисти с глава, но я подаде на Билал Бари. Мароканският стрелец свали с глава към Илиян Стефанов, който отправи силен удар с десния крак, който бе неспасяем за Георгиев - 2:0.

Стартът на втората част видя положение за гостите от столицата. Билал Бари бе изведен вдясно в наказателното поле на Пирин и шутира, но Янко Георгиев спаси с лекота удара на мароканеца. В 55-ата Георги Миланов проби отдясно навътре и видя вляво Уелтън. Бразилецът шутира, а топката рикошира в бранител на Пирин. Янко Георгиев опита да спаси, но не успя и кълбото попадна у Илиян Стефанов, но ударът на халфа от няколко метра бе неточен и някак той не успя да вкара трети гол.

В 72-ата минута влезлият като резерва Станислав Манолев отправи удар от разстояние, ала Николай Михайлов се намеси авторитетно и спаси. В 73-ата минута "сините" вкараха своя трети гол в срещата. Тогава Уелтън отправи силен удар отляво, а топката рикошира в гърба на Илиян Стефанов, след което навести вратата на Янко Георгиев за трети път в мача.

Малко след това феновете на двата отбора започнаха словесни престрелки помежду си, а сигнални ракети полетяха от "синия" сектор към привържениците на Пирин. Реферът Иво Андреев прекъсна мача за кратко, след като линейка откара фен на Пирин от стадиона, след което срещата продължи.