Пирин ГД превзе Сливница

Пирин (Гоце Делчев) записа втори пореден успех като гост. Неврокопчани надвиха с 3:1 Сливнишки герой насред Сливница в мач от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. Ибрахим Алим даде аванс на гостите в 8-ата минута с красив удар от над 20 метра. Марио Йорданов изравни в средата на първата част, след като вратарят Абди Абдиков бе спасил няколко пъти вратата на Пирин. Тоталният натиск на “сините” водеше до чисти положения, които бяха пропуснати с лекота от играчите на Красимир Трайков.

Така Илия Карапетров даде отново преднина на гостите в 59-ата минута, а в края на мача Ангел Джунов довърши домакините с трети гол.

След втората си поредна победа далеч от Гоце Делчев и общо трета през тази компания Пирин се изкачи на осмо място със 17 точки. Изпреварвайки именно героя, който остана на девето място с 16 точки.