Монтана би Струмска слава в мач с 5 гола и 3 дузпи

Монтана и Струмска слава изиграха мач за публиката на стадион „Огоста“ завършил с победа на домакините с 3:2. Двубоят бе белязан с 5 гола, 3 дузпи и още куп опасни ситуации най-вече пред вратата на гостите. Дебютните си попадения за монтанци вкарара Антон Тунгаров и Филип Ежике. Дълбоко в добавеното време друг от новите Раел Лолала си изпроси наивно втори жълт и червен картон, след като се забави при смяната с юношата Ивелин Георгиев. Друг тийнейджър на домакините Петър Атанасов започна титуляр и бе заменен чак в 66-та мин., ясен знак, че треньорът Ангел Стойков е доволен от представянето му.

Двата отбора започнаха предпазливо, като на терена имаше повече битка и здрави единоборства. В 12-та мин. след центриране от корнер Йордан Йорданов насочи топката с глава под гредата, но вратарят Драгомир Петков. Гостите отговориха с далечен шут на Кристиян Китов, който не затрудни стража на монтанци.

В 31-та мин. рейд на Лолала бе спрян с нарушение в пеналта от Марио Дилчовски, а Идрисс Фудил вкара отседената дузпа. Пет минути по-късно Борислав Дамянов се контузи, но след оказаната медицинска помощ влезе в игра и след още три извърши нарушение в наказателното срещу Денислав Мицаков и Стивън Кирилов възстанови равенството от бялата точка.

Второто полувреме бе доста по-интересно. Пет минути след почивката Раел Лолала отправи силен удар, който срещна напречната греда, а при последвалото меле Дилчовски игра с ръка и главният съдия Георги Гинчев не се поколеба и свири третата дузпа в мача. Зад топката застана Лолала, но изпрати топката отново в гредата, а при добавката Антон Тунгаров бе точен. Голмайсторът на монтанци обаче показа уважение към отбора на Стумска слава, от където дойде на стадион „Огоста“ през зимата, като не се зарадва при попадението. Мачът се отвори още повече и последваха атаки и към двете врати. В 68-та мин. влезлият като резерва Цветомир Цанев вкара красив гол с глава, след асистенция от ляво на Георги Янев. Футболистите от Радомир още се радваха, когато Филип Ежике, който се появи в игра малко преди това, проби мощно през центъра и не остави никакъв шанс на вратаря Петков 3:2 за Монтана.