Миньор Пк с впечатляваща победа над Струмска слава в местното дерби

Отборите на Струмска слава и Миньор (Перник) завършиха при резултат 0:3 в двубой от 11-ия кръг на Втора лига. Срещата на Градския стадион в Радомир стартира в 16:00ч. Емил Ценов (45+1) беше точен за гостите, a Кристиян Слишков (73) удвои, а Борис Тютюков пет минути преди края оформи и класиката.

Радомирци заемат деветата позиция преди тази среща с 16 точки, на четири от първия Спартак Плевен, докато перничани са в опасната зона, на 16-о място, с 10 пункта.

Първата по-интересна ситуация дойде в 14-ата минута, когато капитанът на гостите Венцислав Василев влезе много остро в краката на Георги Янев, което изнерви домакинската публика. В крайна сметка той получи само жълт картон и се размина с по-сериозно наказание, въпреки че след влизането си изрита топката, а след това реагира бурно и срещу съдията.

Първата пък реална голово възможност бе за гостите от Перник. В 23-ата минута Кристиян Слишков центрира отлично от свободен удар на втора греда, където Методи Костов се извиси и отправи удар с глава, който летеше опасно към вратата, но вратарят на радомирци Драгомир Петков успя да избие с една ръка над напречната греда в ъглов удар.

В 31-ата минута Миньор стигна до нов шанс за попадение. Михаел Орачев центрира на втора греда, където Георги Купенов стигна до топката, овладя я и опита да стреля от малък ъгъл, но Петков скъси дистанцията и парира в корнер.

По-добрата игра на гостите даде резултат точно преди края на първата част. В първата минута от добавеното време те организираха опасна контраатака, при която Слишков намери Веселин Васев отдясно в наказателното поле, който пък пусна пас по тревата към точката за дузпа, където Емил Ценов овладя, финтира Марио Дилчовски и със силен изстрел отбеляза във вратата на Петков – 0:1.
Второто полувреме започна с пробуждане за тима на Струмска слава. Янев и Тунгаров пробваха късмета си с удари от далечна дистанция, които бяха твърде неточни. В 59-ата минута Венци Василев направи решителен шпагат пред капитана на домакините Борислав Николов, останал на чиста голова позиция.

В 73-ата минута Миньор удвои преднината си чрез Кристиян Слишков. Методи Костов беше намерен в наказателното поле и запази топката срещу Румен Сандев. Двамата паднаха на земята, след което последва шут, при който стражът на Струмска слава се намеси. При добавката на Слишков обаче Драгомир Петков нямаше какво да направи и топката влезе във вратата му за втори път.
В 85-ата минута Борис Тютюков направи резултата класически с прекрасен удар от границата на наказателно поле. Калоян Йосифов свали топката за нападателя, който пък стреля с левия си крак от движение и не остави никакви шансове за намеса на стража на домакините.

В 87-ата минута се оформи здраво спречкване между футболистите на двата тима. След бутане и ритане в крайна сметка играта напуснаха Мартин Костов от домакините и Михаел Орачев от гостите. Те получиха директни червени картони.