Миньор Пк с 12-та поредна победа в ББЛ

Миньор 2015 продължава без загуба през този сезон в ББЛ А група. Тимът записа 12-и пореден успех в регион Запад, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ надви трудно ЦСКА -2 с 68:62, прекъсвайки серията на съперника от шест последователни успеха.

След няколко размени на водачеството на старта на мача, тимът от Перник взе леко предимство и след десет минути игра водеше с 23:19. Вторият период бе белязан с много пропуски и от двата отбора, но преди почивката Миньор 2015 направи силна серия и на полувремето бе напред с 38:29.Преднината на баскетболистите на Георги Младенов за първи път стана двуцифрена след паузата. Те обаче не успяха да се откъснат в резултата и всичко остана да се реши в последната част, която започна при 51:44 в тяхна полза. Воденият от Христо Ценов тим не се отказа и по-малко от пет минути преди края намали разликата само на 2. В оставащото време обаче Миньор 2015 успя да задържи водачеството си и да спечели.

Георги Бързаков, който игра без смяна, бе над всички за победителите с 24 точки и 13 борби. По 14 точки реализираха Мартин Мандалски и Христо Гатев (7 борби).За „червените“ по 11 точки отбелязаха Александър Александров и Георги Цеков.