Марек с важна победа в Костинброд

Марек спечели с 2:0 като гост на ОФК Костинброд в мач от Югозападната Трета лига и доближава промоция за втория ешелон, оставайки убедителен лидер в класирането.

Срещата тръгна по идеален начин за гостите. Още в 3-ата минута Даниел Гогов се измъкна от отбраната и с удар покрай плонжа на вратаря откри за 0:1. Костинброд опита да отговори, но Марек стоеше стабилно, макар да допусна леки неточности в защита. Дупничани си опекоха работата в 42-ата минута. Тогава Александър Близнаков изпълни пряк свободен удар, топката премина през куп от играчи и влетя неспасяемо в мрежата на Валентин Галев за 0:2.

През второто полувреме Марек остана без капитана си Близнаков, заради контузия. В 64-ата минута пък се наложи на Константин Костадинов да спасява вратата си. До края гостите предпочетоха да задържат топката и спокойно да изчакат последния съдийски сигнал.

Така тимът от Дупница прибави ценни 3 точки към актива си и запазва разликата от 7 пред Вихрен, който победи у дома Чавдар (Етрополе) с 2:0.