Марек изпусна Добруджа в Добрич(ВИДЕО)

Добруджа“ и „Марек“ завършиха наравно – 1:1, в пряка битка за оставане във Втора лига. И двата отбора търсиха победата от самото начало и това направи мачът двуостър, с много положения и пред двете врати.

В 21-та мин.ута Димитър Владимиров завърши добре организирана атака на гостите от Дупница за 0:1.

След почивката „Добруджа“ се хвърли с всички сили в атака и усилията на домакините се увенчаха с успех в 68 мин. Тогава Божидар Чуканов бе фаулиран от вратаря Константин Костадинов в наказателното поле. Дузпата бе изпълнена от Ивайло Лазаров, който със силен удар в горния ъгъл не остави никакви шансове на стража на „Марек“. До края на мача опасностите се редуваха и пред двете врати, но резултатът остана непроменен. Капитанът на „Добруджа“ Димитър Илиев спаси своя отбор от загубата през втората част, като на три пъти отрази удари отблизо на останали фронтално сами срещу него играчи на „Марек“.

Така „Добруджа“ вече има 30 точки и макар и да слезе с една позиция надолу до 16-то място, остава над чертата, с 3 точки пред отборите в опасната зона – „Септември“ (Симитли) и „Марек“.