И Струмска слава не успя да спре Хебър след куп пропуски

Хебър Пазарджик победи Струмска слава 1:0 като гост в мач от деветия кръг на Втора Лига. Единственото попадение бе дело на Живко Петков в последната минута на първото полувреме. Домакините опитаха да стигнат до равенството, но възпитаниците на Николай Митов успяха да задържат аванса си.
С успеха Хебър продължи добрата си серия от началото на сезона и еднолично води на върха с актив от 22 точки, с четири пред втория Миньор Перник, който е с мач по-малко. От своя страна Струмска слава остана на четъвртата позиция със 17.

Двата тима стартираха в бързо темпо, но в първите минути не успяха да създадат опасности пред една от двете врати. Отборите действаха агресивно, което доведе и до първия жълт картон в мача още във 2-ата минута, когато Антон Тунгаров влезе грубо в краката на Томислав Папазов, а малко след това и Олег Димитров от гостите бе декориран в жълто след фаул срещу Борислав Николов.

Гостите бяха по-активният отбор в първите минути, но домакините показаха, че ще разчитат на организирането на опасни контраатаки.

В 20-ата минута Антон Тунгаров спря опасно нападение на гостите, но главният съдия Петър Григоров не даде втори жълт и съответно червен картон на халфа на Струмска слава, което предизвика бурни протести от страна на домакините. Веднага след това Хебър отправи и първия си точен изстрел, но ударът на Октай Хамдиев бе спасен то Драгомир Петков.

Две минути по-късно Петър Дебърлиев се намеси решително след силен изстрел на Александър Аспарухов в далечния ъгъл.

В 25-ата минута Георги Търтов центрира отлично в наказателното поле, където Мартин Вълчинов отблизо стреля с глава, но Драгомир Петков спаси отлично.

Двата отбора продължиха да действат на високи обороти и сменяха предимството във владеенето на топката, но в средата на първото полувреме липсваха головите опасноси пред една от двете врати.

В 37-ата минута Живко Петков се освободи от защитник на домакините и отправи изстрел от границата на наказателното поле, който попадна в ръцете на Драгомир Петков.

Хебър успя да открие резултата в самия край на първото полувреме. Гостите организираха отлична контраатака чрез Октай Хамдиев, който направи солова акция и великолепно центрира по земя в наказателното поле, където Живко Петков отблизо реализира.

Гостите стартираха агресивно втората част и още в първите минути Живко Петков принуди Драгомир Петков да се намесва решително след изстрел от границата на наказателното поле.В 57-ата минута Струмска слава имаше възможност да изравни, но изстрелът на резервата Руси Чернаков премина над гредата.

Две по-късно капитанът на домакините Борислав Николов бе изведен зад гърба на защитата, халфът напредна и нанесе удар, но той бе блокиран великолепно от Цветелин Тонев.

В следващите минути възпитаниците на Владимир Димитров притиснаха съперника си, но защитата пред Петър Дебърлиев се справи с опасностите.

В 77-ата минута отново капитанът на Струмска слава бе на отлична стрелкова позиция, но и този път не намери целта, стреляйки с глава покрай вратата.

До края на двубоя Струмска слава притисна съперника си, но Хебър удържа на натиска и спечели трите точки.