И Балкан с 5 от 5,настигна Беласица(ВИДЕО)

В отложен мач от петия къг на Югозападната трета лига, който трябваше да бъде в събота, но не можа да се изиграе заради проливен дъжд и наводнен терен, Балкан победи ОФК Костинброд с 3:2. Това бе пети пореден успех на зелените от началото на първенството.

Балканци започнаха мощно и до 10-та минута водеха с 2:0. Седем минути след началото Николай Цветков-Демона изпълни безупречно пряк свободен удар и от близо 30 метра не остави шансове за вратаря на гостите. Три минути по-късно при една от поредните атаки на Балкан Павел Петков бе най-съобразителен в наказателното поле и хладнокръвно отбеляза втория гол .

След още пет минути домакините можеха да увеличат преднината си, но в 12-та минута удар на Здравко Атанасов мина на сантиметри от вратата, а в 14-та Николай Цветков улучи гредата. При една контраатака в 22-та минута след няколко паса гостите изведоха свои играч на ударна позиция, който намали резултата.

Най-красивото попадение падна в 28-та минута. Отлично двойно подаване между Николай Цветков и Димитър Руйчев доведе до втори гол на Демона за 3:1. А в 35-та минута след удар на нападателя на Балкан Кристиян Ковачев топката се отби от напречната греда. Минута по-късно гостите от Костинброд изпълниха точно пряк свободен удар и намалиха на 3-2, при който резултат завърши първото полувреме.

Вторите 45 минути започнаха с по-активни действия на гостуващия тим, който в първите минути можеше да изравни, но нямаше шанс при удар на нападателя. Малко по-късно Балкан на два пъти имаше възможноност за ново попадение. В 51-та минута това можеше да стане след продължително мелле в пеналта на гостите. А в 53-та минута Николай Цветков бе изведен на чиста позиция от Пламен Петков, но не можа да нанесе точен удар.

След тази пета поредна победа Балкан се върна на второто място с пълен актив от 15 точки, с колкото е и Беласица. Тимът от Петрич е с голова разлика 14-3, а Балкан с 13-4. В следващия кръг тази събота, 4 септември Балкан гостува на Сливнишки герой.