Христо Златински носи победа на дубъла на Локо Пд

Отборът на Локомотив II (Пловдив) записа важна домакинска победа. “Черно-белите” играха повече от 30 минути с човек по-малко, но надделяха над Левски (Карлово) с 2:1 в Оризари.

В 23-ата минута Локомотив II поведе в резултата. Васил Църцев се възползва от грешка на защитник на гостите, открадна топката и вкара за 1:0. В 38-ата минута Левски (Карлово) изравни. Центриране от десния фланг бе засечено с глава от Ерай Карадайъ за 1:1.

В 60-ата минута Локомотив II остана с 10 души на терена. Иван Узунов бе изгонен с директен червен картон. Това не притесни “черно-белите”, които стигнаха до дузпа няколко минути по-късно. Зад топката застана Христо Златински, който хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

Юношата и бивш футболист на Пирин Благоевград  от миналото лято е треньор в ДЮШ на Локо Пловдив, а от Нова година насам помага и на дубъла на смърфовете в Трета лига.