Дубълът на Лудогорец завърши с равенство лагера в Благоевград(ВИДЕО)

Лудогорец II и Спортист Своге завършиха 1:1 в контрола играна в село Рилци. Георги Вълчев (24) вкара за разградчани, Айкут Рамадан (28) се разписа за тима от Своге.

рещата започна с по-активна игра на момчетата на Тодор Живондов, които заложиха на атаки по фланговете. Още в 6-ата минута Владислав Найденов бе изведен отлично отляво, напредна, но центрирането му по земя бе отклонено от защитник и за ветерана на вратата на гостите Стефано Кунчев не бе проблем да улови топката.

Тимът от Своге отговори с няколко центрирания, но стражът Пламен Пепеляшев внимаваше и се справи.

В 24-ата минута Лудогорец поведе след един от поредните ъглови удари пред вратата на Спортист. Най-високо в наказателното поле скочи Георги Вълчев и ударът му с глава матира Стефано Кунчев – 1:0.

Само след 4 минути равенството бе възстановено. Петър Караангелов не успя да изчисти топката пред наказателното поле, тя отиде в Айкут Рамадан и той с премерен изстрел в долния десен ъгъл изненада Пепеляшев за 1:1.

Младият тим на Лудогорец можеше отново да поведе в 56-ата минута, когато центриране от ъглов удар предизвика разбъркване в наказателното поле, но защитата на Спортист с общи усилия не позволи топката да влезе във вратата за втори път. В 62-ата минута Георги Чукалов бе намерен зад отбраната на съперника, но загуби равновеси и отправи слаб удар в ръцете на Кунчев.

Две минути преди края тимът на Ивайло Василев можеше да стигне до куриозен гол, след като опитът за центриране на резервата Кирил Янакиев за малко да изненада 15 -годишният Умут Хабил.