Девойките ни с победа над Северна Ирландия

Националният отбор на България по футбол за девойки до 16 години започна с победа участието си на международния турнир под егидата на УЕФА в Албена. Националките спечелиха с 1:0 срещу Северна Ирландия с попадение на Гергана Георгиева, която се разписа още в 5-ата минута със силен изстрел директно от фаул.

Ранното попадение вдъхна увереност на българския отбор, който продължи да създава положения пред вратата на съперника. Никол Диманова и Катерина-Мария Равначка имаха още три голови възможности до почивката, но въпреки че резултатът не бе променен, България продължи да доминира. В края на двубоя резервата Теодора Митова излезе сама срещу вратарката на Северна Ирландия, но не успя да уцели вратата.

В следващия си двубой от надпреварата България излиза срещу Черна гора на 16 март от 15:00 часа отново в Албена.

Състав на България: Мартина Илиева, Елена Каменова, Ивана Чалъкова, Гергана Халянова, Ана Церовска, Силяна Михалева (46-Тереза Попова), Гергана Георгиева (46-Петя Манова), Румяна Дамбалова, Моника Балиова (30-Теодора Митова), Никол Диманова (77-Антония Георгиева), Катерина-Мария Равначка (51-Рая Бонева; 90-Мария Карцелска).