Цецо Соколов загуби финала за купата на Русия

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и шампионът Динамо (Москва) загубиха финала на Купата на Русия.Московчани паднаха във финалната среща от Зенит (Казан) с 0:3 (18:25, 19:25, 23:25) в Санкт Петербург.

Цветан Соколов стана най-резултатен за Динамо с 11 точки. Ярослав Подлесних добави 9 точки, а Денис Богдан записа 5 точки.Дмитрий Волков стана най-резултатен за Зенит с 11 точки. Максим Михайлов и Артьом Волвич добавиха по 11 точки.

Това беше 10-а Купа за тима на Зенит (Казан), който за последно спечели отличието през 2019 година, когато отбора отново бе воден от Алексей Вербов, а за клуба играеше и Цветан Соколов. Зенит (Казан) е рекордьор в турнира, който се провежда от 1993 година насам.Мачът се игра в Ледения дворец в Санкт Петербург. Мачът обаче бе помрачен от травмата на централния блокировач на Динамо Иля Власов, който в третия гейм сериозно контузи глезена си и напусна принудително игра.

Зенит е временен лидер и в първенството на Русия, докато Динамо е на четвърто място с 8 точки по-малко.