Чавдар Етрополе с важна победа в Кюстендил

Отборът на Чавдар (Етрополе) стигна до победа с минималното 1:0 като гост на Кюстендил в мач от 35-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините определено атакуваха повече и търсеха повече попадението, но в крайна сметка Николай Ботев направи разликата в срещата след гол в средата на втората част (64’). В края на срещата пък нападателят на Кюстендил Александър Александров си изпусна нервите и си изкара втори жълт картон, с което остави отбора си с 10 души на терена.

Двубоят започна на по-ниски обороти и липсваха положения пред двете врати в първите минути. В 13-ата Александър Александров пусна прехвърлящо подаване към Виктор Анастасов, който стреля директно от въздуха, но Слави Петров спаси. 4 минути по-късно Александров опита късмета си от дистанция, но крайно неточно.

В 28-ата минута дойде и най-доброто положение в срещата. Руслан Иванов центрира добре към Даниел Гогов, който стреля с глава опасно, но топката премина на сантиметри от напречната греда. В 34-ата минута Слави Петров отново трябваше да се намесва при удар от малък ъгъл с глава на Виктор Анастасов. До края на полувремето така и не падна попадение, като двата отбора оставиха всичко най-интересно за втората част.

Началото на второто полувреме отновно не започна бляскаво и опасни удари липсваха. В 61-ата минута домакините удариха греда. При една от атаките на Кюстендил гостите се опитаха да избият, но топката дойде удобна на Даниел Гогов, който шутира от движение и нацели страничния стълб. Само 3 минути по-късно при една от по-редките си атаки гостите откриха резултата. След центриране отляво Евгени Зюмбулев се размина с кълбото и не успя да изчисти. Това позволи на капитана Николай Ботев, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа, да засече от въздуха и да вкара за 0:1.

В следващите минути “сините” натиснаха своя съперник, но така и не успяха да изравнят. В 84-ата минута Чавдар (Етрополе) можеше да реши всички в срещата, след като Андон Гущеров излезе сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но за негово нещастие топката излезе в аут. Минута преди края Александър Александров си изпусна нервите и си изкара втори жълт картон, с което оставаи своя тим с човек по-малко на терена.

С тази победа Чавдар изпреварав днешния си съперник в класирането и се намества на третото място със 71 точки, на 3 зад втория Витоша и на 8 зад лидера Беласица. Кюстендил от своя страна е четвърти със същия брой точки.