Беласица би и в Гоце Делчев,на крачка е от Втора лига

Отборът на Беласица Петрич победи с 3:1 като гост Пирин Гоце Делчев и ена крачка от Втора лига. Срещата бе от 35-ия кръг на Югозападната Трета лига и тъмиът от Петрич  е само на една победа в оставащите три кръга за да се завърне в професионалния футбол. А следващата среща за комититте е в събота у дома срещу Вихрен Сандански в местното регионално дерби.

Симеон Бояджиев от поредна дузпяа за петричани откри резултата след 14 минути игра за гостите. Лъчезар Дафков изравни за неврокопчани 4-ри минути преди края на първото полувреме. Аспарух Смилков в 50-тата минута вкара така важния втори гол за Беласица,въпреки протестите на домакините. Влезлият като резерва Димитър Иванов оформи крайното 1:3 ,10 минути преди края на срещата.

В класирането Беласица е лидер с 82 точки, със 7 точки преднина пред втория Витоша Бистрица и предимство в преките мачове. А Пирин Гоце Делчев е на 8-ма позиция с 48 точки.