Балкан удари дубъла на Славия у дома

Отборът на Балкан Ботевград се наложи с 2:0 над дублиращия отбор на Славия в двубой от 15-ия кръг на група А, на Югозападната Трета лига. Две грешки в редиците на младите слависти им костваха загубата, а домакините вкараха по едно попадение през двете полувремена.

Балкан поведе в 14-ата минута на двубоя. При една топка пред наказателното поле, вратарят на Славия Илиев не се разбра с бранител и двамата се разминаха с топката. Павел Петков се възползва от това и на празна врата прати топката в мрежата.

В 68-ата минута резултатът стана 2:0. Тогава бранител на Славия изпълни неправилно тъч в полето на своите и съдията отсъди тъча в полза на Балкан. Домакините изпълниха бързо, а Александър Асенов пусна отлично в коридор към Здравко Атанасов, който сложи точка на спора с втори гол.Балкан остава на 2-о място в класирането с 28 точки. Славия има 22 и е точно над чертата на отборите, които ще продължат в по-силната група през втората част от сезона.

Славия се наложи над този съперник в първия мач между двата тима с резултат 4:2.