Балкан пречупи Чавдар в мач с 5 гола

Балкан (Ботевград) спечели вкъщи с 3:2 срещу Чавдар (Етрополе) и се изкачи на второто място. Двубоят е от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига – Група А. Заслужен успех за селекцията на Иван Редовски с оглед събитията на терена. Домакините пропуснаха да вкарат поне още толкова.

Калоян Бонев и Здравко Атанасов пропиляха възможности да открият головата им сметка през първото полувреме. Секунди преди края му, гостите изпълниха корнер, получи се рикошет, суматоха и топката спря в мрежата на ботевградчани. Мощният натиск на Балкан след почивката бързо даде резултат. В 50-ата минута Дейвид Йорданов открадна топката от съперника, подаде на Бонев, той шутира, вратаря изби, но след добавката на Йорданов стана 1:1. Последваха пропуски на Атанасов и Павел Петков. Изритана топка беше овладяна от Андон Гущеров и той реализира за 1:2 в 68-ата минута. Само след 180 секунди обаче Бонев изравни с глава след центриране на Петков. Балкан продължи да натиска и десетина минути по-късно Димитър Руйчев стреля мощно за окончателното 3:2. В оставащото време Бонев и Атанасов пропуснаха да направят победата по-изразителна. Футболистите от Етрополе пък разчитаха на центрирания, от които не произлезе нищо.

Снимка: Арена ТВ