Арда и Пирин не си вкараха,вратари блестяха в Кърджали

Тимовете на Арда Кърджали и Пирин Благоевград завършиха при резултат 0:0 в предпоследен мач от 10-ия кръг на родната ни Първа Лига. Това бе трета поредна среща без загуба за орлетата.

Първите 15 минути определе не предложиха нищо интересно за зрителите на „Арена Арда“, въпреки че домакините владееха топката за по-дълъг период от време.

В 21-а минута Иван Тилев регистрира първи точен удар в мача, но без проблеми за Янко Георгиев.

В 23-а минута дойде огромен шанс за домакините. След центриране от дясно Александър Дюлгеров увисна, а Тонислав Йорданов нацели топката с мощно воле от около 10 метра, а Янко Георгиев парира по брилянтен начин.

Пирин отвърна с два слаби, но точни удара. В 35-а минута обаче дойде нов сериозен пропуск за кърджалийци. След извеждащ пас към Ел Мами Тетах крилото излезе само срещу Янко Георгиев, но стражът скъси ъгъла и спаси.

В 38-а минута Арда пропусна пореден изгоден шанс. Христо Иванов този път беше изведен сам срещу Янко Георгиев, но отново стражът на гостите спаси по великолепен начин.
Второто полувреме започна отново с натиск на домакините от Кърджали, но защитата на Пирин и вратарят Янко Георгиев успяваха да се справят.
Точно след час игра неприятна контузия получи капитанът на орлетата Петър Занев. Той бе заменен от Юлиан Попев.Веднага след това “орлетата” също имаха възмжност, когато Станислав Костов стреля от границата на пеналтерията, но Господинов отново спаси.

Минута по-късно прехвръкнаха искри на терена, но реферът Ел Хатиб ги тушира ,след като вдигна жълт картон на Шоколаров от Пирин.Последваха скучни минути, в които Арда продължаваше да натиска, но без да се възползва максимално от създадените положения. Домакините изпълниха куп корнери,но без резултат. Равенството бе първо за домакините след 10 мача в първенството.