10 от Струмска слава биха Марица в Пловдив

Струмска слава се върна на победния път във Втора лига, след като се наложи над Марица с 2:1 като гост в мач от 17-ия кръг на първенството. Преди това тимът от Радомир беше в серия от 10 поредни срещи без успех - 5 равенства и 5 загуби.

Антон Тунгаров се превърна в герой за своя отбор, реализирайки и двете попадения. Полузащитникът откри резултата в края на първото полувреме, когато бе точен от бялата точка. Малко след почивката отново Тунгаров попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за 2:0.Той бе в центъра на събитията и в 83-ата минута, тъй като остави Славата в намален състав. Тунгаров получи втори жълт картон и респективно бе изгонен.

Само 60 секунди по-късно домакините върнаха едно попадение чрез Мартин Газиев, но това се оказа недостатъчно за пловдивчани да се доберат поне до точката.С победата отборът на Юрий Васев събра 22 точки в своя актив и измести Марица от 10-ото място.