И ЦСКА превзе Самоков,Рилецо май ще остане и без бронз

Отборът на ЦСКА победи Рилски спортист с 88:71 (23:13, 22:17, 25:24, 18:17) като гост в Самоков в първата среща от серията за третото място в Националната баскетболна лига. Така „армейците“ взеха преднина в плейофната серия с водача от редовния сезон в НБЛ и са на една победа от спечелването на бронзовите медали в първия си сезон след завръщането си в елита след 13-годишно отсъствие.

Вторият двубой ще се проведе в залата на ЦСКА на 28 май (неделя), при победа „армейците“ ще се окичат с бронзовите медали.Баскетболистите на ЦСКА поеха инициативата още в средата на първата четвърт и натрупаха 10 точки аванс след 10 минути игра. Разликата стигна 16 точки след тройка за Брандън Йънг за 43:27, а до почивката преднината на „червените“ бе 45:30.

ЦСКА продължи да бъде по-ефективен при стрелбата и през второто полувреме и не позволиха разликата да падне под 10 точки в третата част, която завърши при 70:54 за „червените“. В заключителния период тимът на Рилски спортист успя да скъси дистанцията до 9 точки при 63:72 след кош на Крис Минков при оставащи 7 минути в мача, но ЦСКА реагира със серия от седем безответни точки и таке се поздрави и с крайния успех.

Таменанг Чо бе най-резултатен за „червените“, завършвайки с дабъл-дабъл от 25 точки, 10 борби и 7 асистенции, Алекс Симеонов отбеляза 17 точки, а Брандън Йънг добави 13 точки.Александър Янев завърши с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции за домакините, а Димаджио Уигинс се отчете с 13 точки.