Гришо започна с победа и блестяща игра на Ролан Гарос

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров започна блестящо кампанията си на “Ролан Гарос” с победа за 1 час и 54 минути игра с 6:0, 6:3, 6:2 срещу Тимофей Скатов.

Гришо зарадва зрителите на корт номер 13 (мнозина от които правостоящи или намиращи си места на стълбите заради недостатъчния капацитет) с някои брилянтни отигравания и демонстрира високо ниво. Поради тази причина резултатът е по-жесток спрямо 147-мия в света казахстанец, който иначе изобщо не направил толкова слаб мач, че да спечели само пет гейма.

За трети път в последните пет години в Париж Димитров “връзва геврек” на свой съперник. През 2022-ра той елиминира Маркос Гирон в първия кръг с 6:1, 6:1, 6:1, а във втори при успеха си над Борна Чорич също върза “геврек” в откриващия сет. През 2019-а Димитров спечели сет без загубен гейм срещу Янко Типсаревич и му поведе с 2-0 части, но после трябваше да затваря мача в пет сета.

Сега Димитров, който само преди два дни игра първия си финал на АТР турнир от над пет години насам в Женева, започна перфектно в рекордната си 49-а поредна кампания в “Големия шлем”. Именно той сред активните тенисисти е най-постоянен в това отношение, като за последно е пропускал “Шлем” през 2011-та в Австралия.

Следващият противник на Григор в Париж е Емил Русувуори, който спечели петсетова битка с Грегоар Барер, продължила почти четири часа и половина.

След края на срещата със Скатов Гришо остана дълго време на корта, за да се снима с всички желаещи фенове и да им раздаде всичките си налични артикули, плюс автографи.