Григор Димитров преклони глава пред новия №1 на Ролан Гарос

Следващият №1 в света Яник Синер спря Григор Димитров по пътя към полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. За съжаление, очакванията за оспорван дуел между двамата не се оправдаха и първата ни ракета отстъпи в три сета - 2:6, 4:6, 6:7(3), след два часа и 29 минути игра на централния корт "Филип Шатрие".

В първата част 33-годишният хасковлия загуби на два пъти подаването си срещу поставеният под номер 2 италианец, който поведе в мача след 6:2. Във втория сет първата ракета на България допусна ранен пробив за 0:1, след което не успя да възстанови равенството и загуби с 4:6. Третата част започна равностойно, като се стигна до 4:4. Тогава Димитров допусна пробив, но веднага след това успя да изравни при 5:5, печелейки началния удар на Синер. Двамата си размениха още по един гейм, достигайки до тайбрек. В него шампионът от Откритото първенство на Австралия поведе с 5:2 и 6:3, приключвайки двубоя от първата си възможност.

Това бе неговата четвърта загуба от пет мача със Синер, който в понеделник официално ще оглави световната ранглиста на АТР. Изкачването на италианеца на върха стана факт след оттеглянето от турнира на Новак Джокович, който напусна заради скъсан медиален менискус на дясното му коляно - контузия, която сърбинът получи в 1/8-финалния си двубой срещу Франсиско Серундоло.

В първото си участие на полуфиналите в Париж Яник Синер ще се изправи срещу третия в схемата Карлос Алкарас (Испания) или деветия поставен Стефанос Циципас (Гърция).

Григор Димитров от своя страна може да си тръгне с високо вдигната глава от френската столица след великолепните си победи над американеца Александър Ковачевич с 6:4, 6:3, 6:4, унгареца Фабиан Марошан с 6:0, 6:3, 6:4, белгиеца зизу Бергс с 6:3, 7:6(4), 3:6, 6:4 и 8-ия в света Хуберт Хуркач със 7:6(5), 6:4, 7:6(3), благодарение на които той за първи път в своята кариера достигна до втората седмица на "Ролан Гарос".