Георги Кабаков с нов престижен наряд в Европа

Най-добрият български съдия Георги Кабаков получи европейско назначение за следващата седмица. Пловдивчанинът ще ръководи срещата от третия квалификационен кръг в турнира Лига Европа между словенския Марибор и ХИК Хелзинки (Финландия) на 4-и август от 21.15 часа.

Двата отбора слязоха в този турнир като отпаднали от Шампионската лига и са част от потока на шампионите във второто по сила състезание на УЕФА. Победителят отива в плейофа за място в груповата фаза на Лига Европа, а загубилите ще играят за място в групите на Лигата на Конференциите.

Помощници на Кабаков ще бъдат Мартин Маргаритов от Пловдив и Диян Вълков от Варна. Четвърти съдия е Волен Чинков. Делегат на УЕФА на стадион „Людски врът“ ще бъде Матю Парис от Малта, а съдийски наблюдател е Хаим Яков от Израел.

Това е втори мач за Кабаков това лято в европейските клубни турнири. На 19-и юли той ръководи срещата Жалгирис (Литва) – Малмьо (Швеция), завършил сензационно с успех на литовците с 1:0 и отпадане на шведите.