Футболистите без договор биха Струмска слава в Брезник

Отборът на свободните агенти победи втородивизионния Струмска слава с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадиона в Брезник. Играчите без професионални договори са на подготвителен лагер в града и тренират под ръководството на Румен Стоянов. Подобен отбор се организира за 15-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), с подкрепата на БФС. Целта е футболистите да водят нормален тренировъчен процес и да се подготвят за новия сезон, докато търсят нови отбори, в които да продължат кариерата си.

И двете попадения за отбора на АБФ бяха дело на Николай Хаджиниколов след страхотни изпълнения на фаул. Точен за Струмска слава бе Александър Александров, а втородивизионният тим изпусна дузпа при 0:0. Това стана в 22-ата минута, когато Александър Александров проби в наказателното поле и бе фаулиран. Последва шут от бялата точка, при който топката излезе в аут. Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато свободните агенти спечелиха пряк свободен удар 30-ина метра пред противниковата врата. С изпълнението се нагърби Николай Хаджиниколов, който по изключително красив начин прати топката в мрежата – 1:0.

Пет минути по-късно Струмска слава изравни. След пробив по левия фланг последва центриране към наказателното поле. Там играч в син екип свали топката с глава към Александър Александров и той засече с крак от непосредствена близост за 1:1. В самия край на първото полувреме играчите без договори се възползваха от още едно статично положение. Този път топката бе поставена на 25 метра от вратата и отново Николай Хаджиниколов шутира перфектно за 2:1.

„Подобни красиви голове от фаул рядко се виждат. Доволен съм от момчетата заради старанието и тактическата дисциплина, която демонстрираха. Някои от тях са много млади и тепърва ще се развиват“, заяви след края на мача треньорът на отбора на АБФ Румен Стоянов. Следващата контрола на отбора на свободните агенти ще е на 22 юни (сряда) срещу друг тим от Втора лига – ФК Своге. Мачът е от 18,00 часа на стадиона в Своге.