Футболист на Интер носи победа на юношите ни до 19 години

Oтборът на България (U19) постигна минимален успех с 1:0 над Черна гора (U19) в контролна среща, която се проведе на базата в "Бояна". Точен за "лъвовете" бе халфът на Интер Никола Илиев, който нацели и две греди през първата част.

В 10-ата минута дойде и първата интересна ситуация в проверката. Борис Димитров можеше да открие резултата, след като получи перфектно центриране по земя в наказателното поле, но нападателят шутира право в тялото на Иво Марович. Секунди по-късно Никола Илиев нацели горната греда след удар с глава.

В 32-ата минута Владимир Перишич отправи удар с глава, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 39-ата минута Несин Селим направи груба грешка в защитата на България. Даниел Николич отне топката от краката на бранителя, след което от чиста позиция стреля в тялото на Пламен Андреев който показа добър рефлекс.

Три минути преди края на първата част Никола Илиев удари за втори път горната греда. Този път халфът на "лъвовете" изпълни пряк свободен удар, който се отби в гредата.

В 64-ата минута резервата Неманя Царевич шутира от далечна дистанция, но право в ръцете на стража на домакините.

Логичното се случи в 79-ата минута, когато Никола Илиев се възползва от добро центриране в наказателното поле. Атакуващият халф на българите отбеляза след удар с левия крак от близка дистанция.