ФК Кюстендил удари лидера Балкан и завърза битката на върха на Югозапад

ФК Кюстендил надви с 1:0 Балкан (Ботевград) в дербито на  Югозападната Трета лига. Срещата бе от последния 19-ти есенен кръг. Кюстендилци бяха по-добрия отбор и заслужено спечелиха. Страхотен мач за тях изнесе Димитър Илиев ,който пропусна почти 9 месеца зради тежка контузия с екипа на Марек през зимата.

В герой за тях от стадион "Осогово" се превърна Марио Евтимов, който намери мрежата на Костадин Котев в 84-ата минута. Срещата предложи добър футбол за стандартите на третия ешелон, като в нея бяха пропуснати две дузпи.

Преди почивката Александър Александров - Аци пропусна дузпа за домакините, а в началото на второто полувреме Николай Цветков-Демона пропусна пък за гостите.

В класирането Балкан все още е лидер с 45 точки,Беласица е на 2-ра позиция с 44, а ФК Кюстендил е трети с 41 пункта.