ФК Кюстендил си тръгна с точка от Бистрица

Витоша и Кюстендил не се победиха в мач от първия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима завършиха при резултат 2:2 и поделиха точките в Бистрица. Цветомир Вачев (17') и Томи Костадинов (54') бяха точни за домакините, а Адриян Бачовски (21') и Александър Александров (70') на два пъти връщаха равенството в мача. Това бе първи официален мач на Витоша (Бистрица) след завръщането на отбора в мъжкия футбол

В 17-ата минута Амзин поправи грешка в защитата на своя тим. Последва дълго подаване напред, което намери откъсналия се Цветомир Вачев. Нападателят остана очи в очи със Захари Димитров и с много добър прехвърлящ удар преодоля стража и откри.На гостите им бяха нужни само 4 минути обаче, за да се върнат в мача. След центриране отляво Денислав Велинов стреля от близка дистанция с глава, но Галев показа рефлекси и спаси с една ръка. При добавката обаче Адриян Бачовски прониза вратата на бистричани - 1:1.

В 25-ата минута Александров стреля много добре от близка дистанция, но отново вратарят на Витоша спаси. 3 минути по-късно отново Галев показа уменията си, след като спаси 2 опасни шута на Кюстендил.Втората част отново започна с атака на Кюстендил. След грешка в защита на Витоша Александър Александров се озова на чиста позиция вдясно от вратата на домакините. Той подаде към Николай Орозов, но неговият удар бе блокиран.

В 54-ата минута обаче Витоша стигна до втори гол. Джейхан Зайденов получи топка от вратаря и се опита да подаде към свой съотборник. Вместо това обаче кълбото попадна в краката на Томи Костадинов, който от дъгата на наказателното поле не сбърка и вкара за 2:1. 13 минути по-късно равенството бе възстановено. След центриране отляво влезлият като резерва Марио Евтимов пое, измъкна се от защитник на домакините и подаде към непокрития Александър Александров. Централният нападател не сбърка и от близка дистанция вкара за 2:2.

Минути преди края Гъргоров стреля от воле от границата на малкото наказателно поле, но топката срещна напречния стълб.

Снимка: Спортал БГ