ФК Кюстендил с първа пролетна победа

ФК Кюстендил прекъсна серията си от два последователни мача без победа през пролетния полусезон и записа изразителен успех над дублиращия отбор на Септември (София).

Тимът, воден от Мартин Йорданов, се наложи у дома с 6:2 в среща от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините откриха резултата в 19-ата минута чрез Любослав Любомиров, а малко преди почивката Виктор Анастасов удвои. Столичани върнаха едно попадение в 59-ата минута, но след това играчите на Кюстендил не оставиха шансове на своите противници.

В рамките на 12 минути "сините" се разписаха на три пъти - Даниел Гогов (63, 75) и Виктор Ергин (69), с което окончателно убиха интригата в двубоя.
Мартин Тодоров отбеляза още един гол за гостите в 80-ата минута, а 5 по-късно Александър Александров-Аци оформи крайния резултат.
В класирането кюстендилци са на 6-та позиция с актив от 45 точки, а Септември-2 е на 15-та позиция с 23 точки.
В следващия кръг за ФК Кюстендил предстои гостуване на Пирин Гоце Делчев, а дубълът на Септември приема Ботев Ихтиман.