Двама българи вкараха при уникален обрат в Румъния(ВИДЕО)

Два български гола помогнаха на Академика (Клинчени) за успеха с 4:3 над Ботошани в 8-ия кръг на плейофите на румънското първенство. Гостите дръпнаха с 2:0 до 20-ата минута, но Асен Чандъров в 22-ата минута върна едно попадение. Цветелин Чунчуков пък вкара за 3:3 четвърт час преди края на срещата. С тази победа отборът от малкото предградие на Букурещ събира 29 точки, но изостава на 2 от днешния си съперник, а също така се нарежда шести и е доста далече от местата за Лигата на Конференциите.

В днешния мач като титуляр от българите започна единствено Асен Чандъров в средата на терена, а Цветелин Чунчуков и Георги Пашов останаха на пейката. Срещата започна с весел автогол на Флорин Аким в 5-ата минута, а 13 по-късно Ервин Онженда удвои аванса на гостите. В 22-ата минута Чандъров обаче намали, след като сам си изработи попадението. Той навлезе на скорост и с превъзходен лоб прати топката над главата на вратаря на Ботошани Хидайет Ханкич. Попадението наистина беше много красиво и заслужи комплиментите по румънската телевизия. За бившия младежки национал това е второ попадение в 20 мача в румънското първенство.

Още преди почивката обаче Енрико Папа вкара за 3:1 за Ботошани, но домакините убиха всяка представа за шоу и интрига, след като вкараха три гола през второто полувреме. Чандъров напусна терена в 63-ата минута, когато беше заменен от Йован Маркович при 1:3. В същата минута Чунчуков се появи на терена на мястото на Раул Русеску. И двамата резерви се оказаха златни за младия треньор на домакините Илие Поенару.

Маркович вкара два гола, а Чунчуков се разписа с глава в 75-ата минута, засичайки центриране на Паул Първулеску. Българският нападател изпревари африканския защитник на Ботошани Улрих Мелеке и заби топката в мрежата. Маркович оформи победата на своите в 86-ата минута.