Дубълът на Левски не успя да пречупи Марек

Марек завърши наравно 1:1 като гост на дублиращия отбор на Левски във втората си контрола това лято. Срещата се игра на един от помощните терени на „сините“ на „Герена“. Проверката бе използвана от щаба на дупничани за експерименти с единайсеторката, след като в игра бяха включени голям брой футболисти.

Домакините започваха по-активно и до 10-ата минута създадоха две положения за гол. И при двете ситуации обаче добре се намеси вратарят на Марек Константин Костадинов. Дупничани отговориха с хубав шанс пред Николай Ганчев, който не успя да преодолее противниковия страж от близко разстояние. В 15-ата минута се откри нова добра възможност пред Ганчев, който вместо да напредне, се забави и би встрани от гредата. В 28-ата минута Анжело Кючуков-младши се освободи от „синята“ защита и шутира, но вратарят на Левски се справи. Така се стигна до 43-ата минута, когато столичани откриха със страхотен удар отдалеч на Марио Дадаков, който намери горния ъгъл зад Костадинов за 1:0.

На почивката треньорът на Марек Танчо Калпаков направи множество смени и както през първата част експериментира със състава. Играта стана по-динамична, но с по-малко голови положения. За дупничани се появи и завърналият се в отбора Веселин Любомиров. Именно той центрира за изравнителното попадение. След като почти цялото второ полувреме мина под диктовката на гостите, те отбелязаха 5 минути преди края. Разписа се капитанът Александър Близнаков, след като Любомиров сложи топката на главата му – 1:1.

Следващата контрола на Марек е в събота срещу една от формациите на ЦСКА 1948.