Добруджа обърна Миньор и го спря за Първа лига

Добруджа победи Миньор (Перник) в мач от предпоследния кръг на Втора лига. На стадион "Дружба" в Добрич домакините се наложиха с 3:2. По този начин перничани загубиха почти всякакви шансове за елита, изоставайки на 2 точки от четвъртия Етър. "Болярите" утре гостуват на Литекс и могат да си осигурят минимум бараж.

В 6-ата минута Християн Казаков със силен шут от дистанция насочи топката в долния десен ъгъл. Димитър Илиев обаче успя да се разтегне максимално и да избие в корнер.

Миньор поведе в 22-ата минута. Запро Динев изведе вляво в наказателното поле Християн Казаков, който даде отличен успореден пас. Борис Тютюков изпревари вратаря на домакините и засече в мрежата му за 0:1.

В 64-ата минута Миньор можеше да удвои аванса си. Казаков центрира отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Оставеният напълни необезпокояван Борис Тютюков засече с глава, но над вратата.

Добруджа изравни в 73-ата минута. След изритана напред топка от гостите, Добруджа организира светкавична контра. Яя Соу изведе Андриян Димитров, който преодоля излезлия да го пресрещне Никола Виденов и прати топката в опразнената врата за 1:1.

Само 180 секунди по-късно обаче Миньор си възстанови аванса. Християн Казаков центрира остро от фал. Влезлият секунди по-рано Веселин Васев пък засече с глава към далечната греда за 1:2.

След още 3 минути Добруджа отново изравни. Григоре Кошкодан центрира отляво, а Яя Соу засече от границата на вратарското поле за 2:2.

Не бяха изминали още 180 секунди и Добруджа осъществи пълен обрат. Виденов не успя да избие добре центриране в наказателното поле и топката стигна до Ивайло Лазаров, който отново центрира. Яя Соу пък от границата на вратарското поле засече атрактивно със странична ножица за 3:2.