Царско село с класическа победа срещу Спортист в Рилци

Елитният Царско село победи с класическото 3:0 Спортист Своге в контролна среща играна на терена в село Рилци,край Благоевград.Срещата се игра при силен снеговалеж,но двата отбора направиха мъжки мач.

Това бе първа победа за царете за новата година,след като преди седмица загубиха с 0:1 от Пирин в Благоевград. За Спортист пък загубата бе първа в контролите .

Горовте за  Царско село преди почивката вкараха Андерсон Кордейро и Димитър Костадинов, а в 17-ата минута Деян Христов изпълни много добре пряк свободен удар, но Михаил Иванов изби, топката попадна у Цветомир Вачев, който опита добавка, но Иванов отново спаси.След почивката царете вкараха и трети гол чрез Християн Чипев, който направи добавка след избиване на Васил Вълчев.