Бивш футболист на Пирин носи победа на македонци в Благоевград

Пирин Благоевград загуби с 0:1 от Брегалница Щип в контролна футболна среща ,играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград при много хубаво време. Двата отбора направиха здрав мач, с положения и пред двете врати. Единственото попадение в мача за северномакедонците реализира бившият футболист на Пирин Мариян Алтипармаковски от дузпа 15 минути преди края на срещата.

Неофициален дебют за Пирин направи 15-годишният Марсел Бибишков. Синът на бившия футболист на Пирин,Миньор Пк,Левски и Марек Крум Бибишков влезе в игра през второто полувреме. Той е и юношески национал и му се възлагат много надежди. Едно полувреме записа и третият вратар на орлетата - украинецът Максим Ковалъов. Орлетата бяха в този мач без младежките национали Иван Тасев и Мартин Смоленски,в мача не играха и Петър Занев,Янко Георгиев и Славчо Шоколаров.

Пирин Благоевград : 1.Марио Кирев, 6.Юлиян Попев, 5.Николай Бодуров, 77.Васил Христов, 25.Илиян Костов, 23.Казуки Такахаши, 8.Емил Янчев, 20.Чебрайлс Макрецкис, 7.Китан Василев, 11.Андрей Йорданов, 9.Преслав Йорданов.

Резерви: 12.Максим Ковальов, 19.Вячеслав Велев, 38.Александър Дюлгеров, 45.Христофор Хубчев, 2.Юки Айзу, 17.Радослав Цонев, 73.Венцислав Бенгюзов, 16.Марсел Бибишков, 29.Станислав Костов