Балкан вкара 7 на Перун Кресна(ВИДЕО)

В първото си пролетно домакинство футболният отбор на Балкан постигна съкрушителна победа над гостуващия Перун Кресна със 7-1. Това бе втори успех на зелените - на старта на пролетния полусезон в сряда  те сразиха като гости Велбъжд Кюстендил с 4-1.

Гостите от Перун удържаха нулевото равенство малко повече от половин час след началото на срещата, въпреки че до този момент Балкан имаше поне три удобни положения за откриване на резултата. Това стана в 32-та минута, когато Кристиян Ковачев пусна отличен пас почти от центъра към Калоян Бонев и нападателят бе точен за 1-0.

Натискът на домакините продължи и в последната минута на първото полувреме резултатът стана 2-0. Авторът на гола - почти двуметровият Симеон Иванов-Матераци, вкара не с глава, а с крак и изрази буойно радостта си, получавайки поздравления от съиграчите си и от треньора Редовски.

В началото на второто полувреме балканци вкараха три гола в рамките на 6 минути - между 52-та и 58-та. По-точно - два, защото третото попадение във вратата на Перун бе автогол.  В 56-та минута 4-0 направи Кристиян Ковачев, а две минути по-късно след чудесна триходова комбинация се разписа и Павел Петков.

В 67-та минута Ангел Ангелов отбеляза шестия гол след подаване на Йордан Апостолов. А в 84-та  хубаво изпълнение на юношата Николай Миков направи 7-0. Минута преди края на мача гостите от Перун успяха да отбележат чрез Александър Александров за крайното 7-1.

Снимка: Botevgrad.com