Балкан се върна към победите,рефер от Благоевград се справи перфектно с мача

Футболистите на Балкан спечелиха домакинския си мач от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига -група 1 със Септември София -2 с 3-1 . Те откриха резултата в 7-та минута след точно изпълнена дузпа от Дейвид Йорданов, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Срещата бе поверена на съдийска бригада от Благоевград,начело с Борислав Цветков,която се справи перфектно с мача.

Две минути по-късно Калоян Бонев излезе срещу вратаря на гостите, но не можа да го преодолее. В 12-та минута удар на Павел Павлов мина близо до вратата. Младите футболисти на Септември изравниха в 20-та минута след бърза контраатака. До края на полувремето Руйчев от Балкан улучи гредата в 25-та минута, а 2 минути след това удар на Бонев бе спасен.

Второто полувреме започна с натиск на Балкан, който бързо се увенча с гол. В 50 та минута след удар на домакините топката се отби от напречната греда и се върна в полето, където Калоян Бонев бе най-съсредоточен и с глава вкара топката в мрежата за 2-1.  Пет минути по-късно Бонев бе близо до трети гол, но вратарят изби със сетни усилия.В 60-та минута след отлична индивидуална акция Павел Петков вкара трети гол зда Балкан с прецизен удар точно до страничната греда.

След тази победа Балкан остана на шестото място с 13 точки, с 1 по-малко от Банско, който победи като домакин Ботев Ихтиман с 3-0.