Балкан с класика срещу дубъла на Пирин(ВИДЕО)

В среща от 13-ия кръг на Югозападната трета лига Балкан спечели като домакин срещу втория отбор на Пирин Благоевград с 3:0. Това бе победа № 11 за отбора от Ботевград, който продължава да бъде начело в класирането. А дубълът на Пирин продължава да бъде без победа то началото на сезона и е предпоследен в класирането.

На тежкия терен на стадиона в Ботевград домакините първи вкараха гол. Това стана още в 7-та минута, когато Калоян Бонев засече с глава подаване от ъглов удар на Павел Петков на близката греда. В.26-та минута  Николай Цветков - Демона бе фаулиран в наказтелното поле и самият той бе точен от бялата точка за 2:0.

След двата получени гола симпатичният отбор на Пирин, съставен почти изцяло от млади футболисти, изнесе играта малко по-напред и в 33-та минута нанесе първя си удар към вратата на Балкан, спасен с вещина от вратаря Костадин Котев

През второто полувреме младите играчи н Пирин продължиха да играят открито, но това отвори пространства пред домакините. Те създадоха доста удобни ситуации за гол.

В 68-та минута, ново перфектно центриране на Павел Петков към далечната греда намери юношата на Балкан Николай Миков, който вкара красив гол след прехвърлящ удар с глава. До края на мача Кристиян Ковачев на два пъти бе близо до гол, но нямаше шанс.

Така Балкан остана лидер в класирането с 34 точки. На второто вече излезе ФК Кюстендил, който срази като домакин Оборище Панагюрище с 4:1. Витоша Бистрица  е следващият съперник на Балкан другата събота, 23-ти октомври в Ботевград.

Снимка : Botevgrad.com