Янтра пречупи Септември Симитли

Янтра Габрово записа важен успех в 21-ия кръг на Втора лига. Тимът от Габрово удари с 2:0 Септември (Симитли), който е пряк конкурент за спасение на хората на Сашо Ангелов.

Петър Казаков откри резултата за домакините в 33-ата минута, след като съдията Красен Георгиев посочи бялата точка за нарушение, дошло след фаул пред наказателното поле на Септември. Малко след това акция отдясно завърши с подаване към крилото Тони Иванов, който с удар по тревата направи 2:0. През второто полувреме попадение на домакините за 3:0 беше отменено правилно заради засада, а малко след това топката се спря в гредата на рамката на гостите. Така закономерно победата отиде на сметката на Янтра.

В класирането Янтра е на 13-та позиция с 23 точки, а Септември Симитли е на 17-то място с 19 пункта.