Вратар от Гоце Делчев блести в Първа лига- спаси две дузпи в един мач!

ЦСКА 1948 успя да излъже Локомотив Пловдив с резултат 1:0 в мач от плейофната фаза на efbet Лига. Ивайло Чочев откри в 37-а минута. В 68-а минута Райън Бидунга вкара при добавка след изпусната дузпа, но голът беше отменен заради ранно навлизане в наказателното поле. Бирсент Карагарен също изпусна от 11 метра в 75-а минута. Така разликата между първите три тима, борещи се седмото място, е само 1 точка. В герой на мача се превърна вратарят от Гоце Делчев Даниел Наумов,който спаси две дузпи в един мач. Това се случва за първи път в родния футбол от сезон 2004/2005.

Двубоят започна равностойно. Първият удар дойде след статично положение. Алекс Колев стреля с глава, но без проблеми за Илко Пиргов.

Галин Иванов видя как негов удар е блокиран в 17-а минута, но като цяло в тези минути чистите положения напълно липсваха. Последваха по един неточен удар на Чочев и Александър Василев за гостите.

В крайна сметка домакините успяха да открият в 37-а минута. След центриране от ъглов удар на Георги Русев над всички се извиси Ивайло Чочев, който заби топката покрай Пиргов за 1:0.

В последната минута на частта и "смърфовете" имаха своя шанс. След ново центриране на Умарбаев Бидунга засече, но не намери вратата на Даниел Наумов.

В началото на втората част Александър Томаш извърши две промени в състава си, а "смърфовете" взеха териториалното предимство. Това доведе до резултат в 66-а минута, когато Емил Мартинов игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА 1948.

Главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар, но Парвиз Умарбаев изпусна от бялата точка. Все пак Райън Бидунга се оказа най-бърз и разстреля Наумов. ВАР съдиите обаче отчетоха, че защитникът е навлязал преди изпълнението на дузпата.

Шест минути по-късно гостите получиха втора дузпа след фаул на Марио Топузов срещу Петър Витанов в наказателното поле. Бирсент Карагарен обаче също се провали от бялата точка, а резултатът остана 1:0.

Две минути преди края Гомис се отчете с нов голям пропуск за гостите, което беше и последния истински шанс за "смърфовете".