Витоша спечели зоналния финал за Купата на Югозапад

Витоша (Бистрица) надигра Чавдар (Етрополе) с 2:1 в София и ще представлява Югозападна България в турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Стана изключително оспорван и равностоен мач.

Реферът отмени гол на чавдарци, заради спорна засада. През първото полувреме никой не взе превес в резултата. Георги Амзин даде аванс на Витоша с глава след центриране на съотборник в 50-ата минута. Николай Маринов бързо възстанови равенството, завършвайки бърза контраатака с точен удар в 58-ата минута. Четвърт час преди края, Цветомир Вачев беше изведен зад етрополската защита и реализира победното попадение. В 85-ата минута футболист на Чавдар стреля от фаул, топката се отби от стената и попадна у Николай Маринов, а той я насочи в мрежата на съперника. Съдията обаче не зачете гола и отсъди засада. Футболистите от Етрополе протестираха, но рефера не промени решението си.