Витоша 13 загуби от Реал в Банско

Децата на Витоша 13 родени през 2004-та година загубиха с 1:3 от връстниците си от Реал Ниш в международна приятелска среща играна в Банско. Срещата бе много интересна,като особено през второто полувреме децата на известната столична академия играха много добре срещу силния си съперник. Попадението за Витоша 13 реализира Димитър Николов след почивката. Както е известно наставникът на малките столичани Саша Симонович е юноша на Раднички Ниш, преди да дойде за играе в България за Левски, Славия и Вихрен Сандански.

Реал е частна школа от големия сръбски град Ниш. Собственик на школата е легендарният сръбски футболист от не толкова далечното минало Деян Петкович -Рамбо. Той е един от малкото европейци, който дълги години игра в Бразилия и то за цели пет отбора.

През миналата година двама юноши на Реал бяха привлечени и в академията на Манчестър Сити.