Везенков и Олимпиакос с нова победа в Евролигата(ВИДЕО)

Александър Везенков не успя да се присъедини към националния отбор на България за световните квалификации, но пък помогна на клубния си тим Олимпиакос да победи с 93:72 (30:25, 30:20, 12:12, 21:15) Олимпия Милано като гост в мач от 12-ия кръг на ЕвролигатаУспехът е осми за гръцкия гранд, който има и четири загуби от началото на сезона в „турнира на богатите“, тимът от Милано е със същия баланс.

Българското крило отново беше на ниво за „червено-белите“ като за почти 24 минути на паркета се разписа с 12 точки, 5 борби и 1 открадната топка.Срещата в Италия подсказваше за равностоен сблъсък от самото начало, но двата отбора демонстрираха игра на приливи и отливи до края. Олимпиакос успя да спечели първите две части и натрупа преднина от 15 точки до почивката. Равностойна трета четвърт даде глътка въздух на домакините, които обаче не успяха да се възползват от спада в играта на Везенков и компания и отново отстъпиха в заключителните минути.

За Олимпиакос най-резултатен беше Янулис Ларендзакис с 18 точки, а Тайлър Дорси вкара 14.Шавон Шийлдс беше над всички за Олимпия Милано с 26 точки, а 12 добави Луиджи Датоме.