Везенков и Олимпиакос не успяха срещу Реал Мадрид(ВИДЕО)

Олимпиакос загуби от гостуващия Реал Мадрид с 82:86 (12:12, 18:19, 21:18, 18:20, 13:17) след продължение в мач от 15-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 69:69.

Българският национал Александър Везенков игра 25 минути като резерва за гръцкия тим и се отличи със 7 точки и 6 борби.От неговите съотборници Хасан Мартин и Шакил МакКисик се отчетоха с по 18 точки. Костас Слукас вкара 11 точки и направи 7 асистенции.Николас Лапровитола беше най-добър за Реал Мадрид с 19 точки и 6 асистенции. Трей Томпкинс записа 15 точки, а Уолтър Таварес оформи "дабъл-дабъл" - 13 и 10 борби.

В допълнителните тройка на Серхио Люл и няколко успешни наказателни удара на Николас Лапровитола донесоха успеха на испанците.Гръцкият гранд е с баланс от 7-7 и заема девето място в класирането, докато Реал има 10 успеха и 5 поражения и е четвърти.