Везенков и Олимпиакос на крачка от финал в Гърция(ВИДЕО)

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос се доближиха на само една победа от достигането до втори пореден финал в гръцкото първенство. Отборът на Йоргос Барцокас поведе с 2-0 успеха в общия резултат на полуфиналната серия с ПАОК, след като тази вечер го срази с 97:77 (24:21, 32:20, 23:20, 18:16) в мач №2 от сблъсък между двата тима, проведен в зала "ПАОК Спортс Арена" в Солун. Така в неделя от 19:05 часа пред своите привърженици "червено-белите" ще имат възможността да сложат край на серията, тъй като именно тогава ще се състои мач №3 в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

Везенков отново се превърна в един от най-добрите за своя тим и въпреки че записа само 20 минути на терена, най-полезният играч на Евролигата се отличи със 17 точки, 2 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка при 3/4 стрелба за две точки, 2/3 от тройката и 5/5 от наказателната линия, като не влезе в последната четвърт, запазвайки сили за предстоящия трети мач от серията.

Това беше първи мач за отбора на Олимпиакос след злощастно загубения финал в неделя от Реал Мадрид в Каунас, където тимът претърпя болезнено поражение със 78:79 след кош в последните секунди на Серхио Люл. Днес в съоръжението в Солун група фенове на ПАОК дори се подиграха на своя съперник, развявайки знаме именно на "белия балет" от първите редове в залата.

Иначе посещаемостта трябваше да е далеч по-голяма от записаните в официалната статистика 2000 души, но тъй като футболният отбор на ПАОК загуби финала за Купата на Гърция срещу АЕК, голяма част от привържениците на клуба очаквано останаха разочаровани и не пожелаха да посетят мача на баскетболния тим.Костас Слукас записа 23 точки, 5 борби и 8 асистенции за успеха на Олимпиакос. Везенков се нареди втори при реализаторите със 17 точки, Мустафа Фал прибави 15 точки и 11 борби, а Джоел Боломбой също се разписа с дабъл-дабъл - 10 точки и 11 овладени топки.

Джейлън Райли бе над всички за ПАОК с 27 точки, докато Яник Франк приключи с 18 точки.