Велик Пирин! Без Уорън Фийни истинските орли вкараха 5 на Лудогорец и спряха ЦСКА-София!

Лудогорец и Пирин Благоевград играят при 3:5 в последен двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. В 15-ата минута Христофор Хубчев откри резултата, а в 38-ата минута Оливие Вердон си вкара автогол. В началото на втората част Мохамед Брахими направи преднината на гостите класическа, а в 70-ата минута вкара и четвърто попадение във вратата на домакините. В 77-ата минута Вердон върна един гол, а в 88-ата минута Кирил Десподов беше точен от дузпа. В 90-ата минута Каули се разписа и върна "орлите" в мача.

Срещата започна по-силно за домакините. В 5-ата минута Дорин Ротариу проби отдясно, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи коварен удар, който срещна тялото на Николай Бодуров и излезе в корнер. Две минути по-късно Ихинио Марин отправи удар с глава след центриране отдясно, но не затрудни Хенгелман.

В 10-ата минута "орлетата" организираха опасна контраатака. Мохамед Брахими напредна с топката, но сбърка с подаването към Антон Карачанаков, който беше на удобна позиция за стрелба. Четири минути по-късно Красимир Станоев с хубаво подаване изведе Брахими отдясно. Крилото напредна и опита удар, но Шакил Пинас с шпагат успя да блокира топката. Кълбото излезе в корнер, а след неговото изпълнение Христофор Хубчев бе най-съобразителен, надскочи Оливие Вердон и с глава се разписа за 0:1.

В 29-ата минута разградчани бяха близо до гол. Каули стигна до топката до аутлинията и върна към Марин. Испанският нападател опита удар, но не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно вратарят на Пирин изби удар от пряк свободен удар на Кирил Десподов.

В 38-ата минута Пирин удвои преднината си. Гостите организираха добра атака. Топката стигна до Красимир Станоев пред наказателното поле. Халфът свали за Брахими, който се размина с кълбото, но в опита си да изчисти Оливие Вердон си вкара нелеп автогол.

Втората част започна с нов гол във вратата на Лудогорец. Благоевградчани организираха поредна отлична контраатака. Антон Карачанаков получи отляво, напредна и с отлично подаване изведе Мохамед Брахими сам срещу Кахлина. Офанзивният футболист с мощен удар прати топката под горната греда за 0:3.

Лудогорец можеше бързо да се върне в мача. В 50-ата минута Десподов намери Марин в наказателното поле. Испанският нападател отправи удар, който Хенгелман спаси. Малко след това Десподов стреля от пряк свободен удар, но не затрудни стража на гостите.

В 63-ата минута Жордан Икоко получи травма и беше заменен от Георги Терзиев. Малко след това Доминик Янков се оказа на стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран. В 67-ата минута Бодуров не успя да изчисти добре центриране на Десподов отдясно. Топката стигна до Дорин Ротариу, който опита шут от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

В 70-ата минута "орлетата" стигна до четвърти гол. Станоев пусна отличен извеждащ пас за Брахими. Алжирецът надбяга Терзиев, справи се с него в наказателното поле и със силен удар вкара за 0:4. Първоначално страничният рефер вдигна засада. ВАР обаче коригира решението му и голът беше признат. Повторенията явно показаха, че Терзиев покрива Брахими. ез

Седем минути по-късно Лудогорец върна едно попадение. Вердон получи на около 22 метра от вратата. Бенинският национал отправи удар, при който Хенгелман не се намеси добре и топката се озова в мрежата.

В 88-ата минута резервата Мавис Чибота получи в наказателното поле, финтира Светослав Дяков, който го подкоси. Главният рефер Васимир ел-Хатиб без да се поколебае посочи бялата точка. Зад топката застана Кирил Десподов и с премерен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Хенгелман - 2:4.

Само минута по-късно Лудогорец върна още един гол. Каули получи топката от Десподов в наказателното поле и от няколко метра вкара за 3:4.

В продължението обаче Пирин реши всичко в мача. Гостите организираха нова добра атака. Карачанаков получи пред наказателното поле, навлезе отдясно и върна към вратарското поле и Венцислав Бенгюзов вкара за 3:5.