Утре теглят жребия в турнира за купата на България

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) ще участва в третия кръг за Купата на България при мъжете, като заема мястото на Монтана. Рокадата се получава заради домакинството на монтанчани във финалната фаза от надпреварата. Според регламента, в третия етап към победителите от втория кръг се присъединяват отборите от четвърто до седмо място в Суперлигата след есенния дял на шампионата.

Ако домакинът на финалите е сред тях, то тогава се включва третият от Суперлигата, в случая Нефтохимик 2010. Така волейболистите на треньора Найден Найденов ще играят срещу някой измежду Сливнишки герой (Сливница), Черно море (Варна), Дунав (Русе), Марек Юнион-Ивкони (Дупница), Миньор (Перник) и Тетевен Волей, които преодоляха втория кръг на надпреварата, или срещу 5-ия, 6-ия и 7-ия в шампионата на България – Хебър (Пазарджик), Левски София и Добруджа 07 (Добрич).

Тези 10 отбора ще бъдат разпределени в 5 двойки, а победителите ще се присъединят към Монтана Волей, Пирин (Разлог) и ЦСКА (София), които вече си осигуриха място във финалния турнир за Купата на България.

Жребият за 3-и кръг е утре, 14 декември от 12:00 ч. в офиса на БФВолейбол. Срещите ще се изиграят на 6 януари (събота).