Юношите на Пирин спряха лидера в Елитната група

Юношите на Пирин Благоевград  до 17 годин инаправиха равенство 2:2 с връстниците си от Славия в среща от поредния кръг на  Елитната ни юношеска група..

Момчетата на Димитър Наков изиграха добър мач и накрая можеха да спечелят двубоя срещу лидера във временното класиране Славия, който беше с пълен актив от първите си 4-ри двубоя. Орлетата започнаха  добре срещата, но така и не успя да реализират създадените ситуации.Гостите от София се възползваха от индивидуална грешка  и откриха резултата в средата на полувремето.

Домакините  успяха да изравнят в края на полувремето след добър рейд и страхотен гол от около 20 метра на Влади Ласков.Второто полувреме започна  отново с няколко грешки на отбраната на Пирин и две чисти ситуации, които отборът на Славия пропусна, а малките орлета  поведоха в резултата в 65-ата минута.

Бърза контраатака и подаване от капитана ни Виктор Димитров към Алекс Кландов. Централният нападател на Пирин излезе очи в очи с вратаря преодоля го и от много малък ъгъл даде преднина на Пирин.Гостите изравниха 15 минути преди края.

В 88-ата минута на мача Слави Василев отправи хубав удар от дистанция, но топката срещна напречната греда. В следващия двубой нашите момчета излизат срещу отбора на ЦСКА-София в Панчарево на 10-ти  септември от 11:30 часа.