Юношите на Пирин биха Славия в Елитната група

Юношите на Пирин водени  от Манол Занев се наложиха над Славия с 3:1 като домакин в среща от поредния кръг на Елитната юношеска група .

Гостите от София поведоха в 8-ата минута от дузпа. В средата на полувремето Валери Стоянов изравни с гол-шедьовър от около 30 метра.Две минути по-късно при едно изпълнение от корнер последва разбъркване и най-съобразителен беше Васил Христов, който с глава отбеляза за 2:1.

През втората част мачът стана отворен и двата отбора създадоха по няколко добри ситуации.„Орлетата“ създадоха няколко опасни голови ситуации, които обаче бяха пропуснати.Славия удари греда при една контраатака 15 минути преди края. В 85-ата минута Пирин сложи точка на спора след като Валери Стоянов преодоля няколко съперника в наказателното поле и с премерен удар оформи крайното 3:1.

В следващия кръг тимът на Манол Занев гостува на Хебър в Пазарджик.